ÇEŞİTLİ YARDIMCI EKİPMANLAR

Kullanım Amacı

Atıksu arıtma tesislerin pompa , mikser vb ekipmanların bulundukları yerden kaldırmak veya montaj yapmak amacıyla kullanılan ekipmandır.

 

Malzeme

Komple paslanmaz AISI304 , AISI316 veya sıcak daldırma galvaniz olacak şekilde isteğe bağlı olarak imalat yapılabilmektedir.

Ayarlanabilir savaklar düşey hareketin 500 mm daha az olması istenen geniş açıklıklarda kullanılır. Kapak alt taraftan menteşelidir ve ortasında monteli olup el ile yahut aktüatör ile tahrik edilen mil vasıtasıyla yukarı aşağı hareket etmektedir. Sürtünme az olduğundan savak için harcanan güçte en aza indirgenmiştir.

– Paslanmaz çelik AISI 316 veya AISI 304 *İstenildiği takdirde diğer malzeme türleri kullanılabilir. 

Parshall savaklarında yük kaybının düşük olması, 0,001 oranında hata payı ile ölçüm yapması ve kendi kendini temizlemesinden dolayı en çok tercih edilen savaktır. Daralma, boğaz ve genişleme bölümlerinden oluşur.

 Parshall savakları, kanala montaj yapılabildiği gibi yer sıkıntısı olan yerlerin savak giriş ve çıkış kısımlarına flanş bağlantıları ile borulara bağlanır.

Parshall savakları atıksu karakterine göre AISI 304 veya AISI 316 kalite paslanmaz çelik malzemeden imal eder. Böylelikle uzun ömürlü ve işletme işçilik maliyetleri minimum düzeyde tutularak işletme giderleri minimize edilir.

Arıtma tesislerinde yoğun katı atık çıkışının olduğu, ızgaralama ve çamur susuzlaştırma tesislerinde konteyner sirkülasyonu  da bir o kadar hızlı olabilmektedir.