Language
Kapaklar

Kimyasal Arıtma Duvar Tipi Kapak

Kimyasal Arıtma Savak Tipi Kapak

Kimyasal Arıtma Kanal Tipi Kapak

Kimyasal Arıtma Stoplog

Kimyasal Arıtma Handstop

Izgaralar


Yoğunlaştırıcılar ve Sıyırıcılar


Konveyörler

Kum Tutucular

Kum Ayırıcılar

Havalandırıcılar

Filtreler ve Yağ Tutucular

Çamur Susuzlaştırıcılar

Çamur ve Koku Arıtımı

Paket Arıtma Sistemleri

Yardımcı Ekipmanlar

 
kanal tipi kapak

Bioland’ın kanala monte tip kapakları kanallardaki akışı kontrol etmek amacı ile kullanılmakta olan dikdörtgen şeklinde üretilmiş kapaklardır. Kapakların geniş bir boyut aralığı bulunmaktadır. Kanalın boyutuna göre dizayn edilmektedir. 
Temel olarak aşağıdaki parçalardan oluşur:

  1. Çerçeve: Sistemin temelini oluşturan parçadır. Kanala monte edilmiş kapaklar tam çerçevelidir ve çerçeve; karbon çelik veya paslanmaz çelik profilden üretilmektedir.
  2. Kapak: Kapak düz yüzeyli dizayn edilmektedir ve çerçeve içerisinde aşağı - yukarı hareket etmektedir. Karbon çelik veya paslanmaz çelik profilden üretilmektedir.
  3. Conta:  Contalama malzemesi olarak P tipi kauçuk conta kullanılır ve contalama kanal kapaklarının 3 tarafına uygulanır. Contalar için standart malzeme olarak EPDM kullanılmakla beraber, özel uygulamalar için farklı conta malzemeleri mümkündür. Bu konuda lütfen Bioland’ı arayınız.
  4. Mil:  Standart Bioland kapakları, yükselen milli olarak dizayn edilir fakat, yükselmeyen mil müşteri isteği doğrultusunda üretilmektedir. 1500 mm genişliğe kadar, tek mil kullanılmaktadır; daha büyük genişlikler için genellikle çift mil tipli model kullanılmaktadır.        
  5. Tahrik Ünitesi: Uygulamaya bağlı olarak kapaklar ek kumandalı veya elektrikli/pnömatik aktüatörlü olarak imal edilirler. Aktuatörlü tüm kapaklar acil durumlar için aynı zamanda el çarkı da içerir.Özel uygulamalar için (farklı iklim koşulları, patlayıcı-parlayıcı ortamlar) ortama ver işletim tarzına uygun aktuatörler kullanılmaktadır. El kumandalı kapaklarda , küçük kapak boyutları için el çarkı yeterli olurken, daha büyük kapaklar için dişli kutusu mekanizması kullanılmaktadır.
kanal tipi kapaklar
  TEK MİLLİ ÇİFT MİLLİ